children's story by chatGPT4

This board is a composition workshop, like a writers' workshop: post your work with questions about style or vocabulary, comment on other people's work, post composition challenges on some topic or form, or just dazzle us with your inventive use of galliambics.
Post Reply
daivid
Administrator
Posts: 2744
Joined: Sat Jul 16, 2011 1:51 pm
Location: ὁ τοῦ βασιλέως λίθος, London, Europe
Contact:

children's story by chatGPT4

Post by daivid »

I asked chatGPT to produce a child level story in Ancient Greek and gave it the first story I read in school. This is the result.
Ἐπέφωσκεν. Ὁ βασιλεὺς εἶπε πρὸς τὸν θεράποντά του. "Θέλω φαγεῖν ἀλετρίνην καὶ φίλος μοι ἐστι τὸ γάλα μετὰ τῆς ἀλετρίνης."
Ὁ θεράπων εἶπεν. "Θὰ φέρω σοι τὴν ἀλετρίνην, ἀλλ᾽ οὐκ ἔστι γάλα."
Ὁ βασιλεὺς εἶπεν. "Πολὺ ἀταραξότερος εἰμὶ, ὅτι μετὰ τῆς ἀλετρίνης μου φίλος ἐστι τὸ γάλα."
Ὁ θεράπων ἀπῆλθε πρὸς τὸν φύλακα καὶ εἶπε. "Πῆγαινε πρὸς τὸν γεωργόν καὶ φέρε γάλα. Ὁ βασιλεὺς ἀγανακτεῖ, ὅτι οὐκ ἔστι γάλα, καὶ φίλος ἐστι τὸ γάλα μετὰ τῆς ἀλετρίνης."
Ὁ φύλαξ προσῆλθεν τῷ γεωργῷ καὶ εἶπε. "Ὁ βασιλεὺς θέλει γάλα. Ἀλέατε τὴν αἶγα."
Ὁ γεωργὸς εἶπεν. "Οὐ δύναμαι αἰλίσσειν τὴν αἶγα. Ἡ αἴγα ἐστὶν ὀργίζεται."
Ὁ φύλαξ εἶπε. "Παρακαλῶ ἀπὸ τὴν αἴγαν ἢ θέλεις αἰλίσσειν αὐτὴν, ἐπειδὴ ὁ βασι
Certainly! Here's the translation in Ancient Greek:

Ἱκέτευε τὴν βοῦν εἰ εἴωσί σε αὐτὸν αἱρέσθαι αὐτὸν ἀργύριον, ὡς φιλεῖ τὸν πυρόν του.
ὁ γεωργὸς ἀπῆλθε πρὸς τὴν βοῦν.
ἡ βοῦς εἶπεν:
οὐκ ἄγετέ με αἱρεῖσθαι.
ὁ γεωργὸς εἶπεν:
αὐτὸς γὰρ ὁ βασιλεὺς τὸ γάλα θέλει, ὅτι φιλεῖ τὸν πυρόν του.
ἡ βοῦς εἶπεν:
ὅτι οὐκ ἐθέλω τὸν βασιλέα δυσχεραίνειν, εἰωθὰ δὲ αὐτὸν ἀργύριον.
οὖν ὁ γεωργὸς ηἰρεῖτο τὴν βοῦν. Τότε ὁ γεωργὸς ἤνεγκε τὸ γάλα πρὸς τὸν φύλακα. Τότε ὁ φύλαξ ἤνεγκε τὸ γάλα πρὸς τὸν οἰκέτην, καὶ ὁ οἰκέτης ἤνεγκε τὸ γάλα πρὸς τὸν βασιλέα.
ὁ βασιλεὺς εἶπεν:
ἐυφραίνομαι λίαν, ὅτι φιλῶ τὸ γάλα μετὰ τοῦ πύρου μου.
λονδον

Post Reply